25 náhodných faktů o mně


1.  Studuji na Univerzitě Palackého v Olomouci obor historie. Jsem ve čtvrtém, prodlouženém, ročníku bakalářského studia, v tomto akademickém roce mě čekají státnice a obhajoba bakalářské práce. I když tento obor byl původně moje poslední možnost, teď už vím, že to bylo nejlepší rozhodnutí mého života. Lepší kamarády, lepší lidi, lepší učitele, lepší společnost, lepší... všechno bych nikde jinde nenašla.

2. Už skoro rok bydlím sama v malé garsonce. Můj spolubydlící je osmák Joey, se kterým se skvěle rozumíme.

3. Vždy jsem si přála mít psa a stále doufám, že si jednoho dne psa i pořídím. Bohužel je to velká odpovědnost, a já vím, že momentálně bych mu nemohla věnovat tolik času, kolik by si zasloužil. Vynahrazuji si to alespoň na strýcově psíkovi, což je kříženec staffordshirského bullteriéra. A přestože pochází z těch obávaných "bojových" plemen, je to největší mazlík na celém světě.

4. Miluji cestování. Můj zatím největší cestovatelský kousek byl ten, když jsem se o letošních prázdninách sbalila, a společně s kamarádkou, jsem vyrazila stopem k Baltskému moři. Cesta to byla neskutečná, plná dobrodružství a už se nemůžu dostat, až příští rok vyrazím zase někam pryč.

5. I když je to netypicky ženské, mám ráda sledování (téměř) jakéhokoliv sportu v televizi. Nejvíce mám ráda hokej, fotbal a motosporty. Tatínek s dědou si mě prostě dobře vychovali!

6. Dříve jsem měla problém komunikovat s cizími lidmi, ale díky několika brigádám jsem se to naučila a teď si to dokonce užívám! V rámci jedné brigády si dokonce hraji i na učitelku, protože pro školy děláme výukového programy a žákům a studentům ukazujeme, že dějepis nejsou jen nudná fakta a letopočty.

7. Nejsem nejmenší člověk na světě, ale mám jen něco málo přes 160 centimetrů. 

8. Jako dítě jsem cvičila gymnastiku, ale ještě na základní škole jsem objevila kouzlo sportovního šermu, kterému se (i když už jen rekreačně) věnuji do teď.9. Nejradši si čtu v posteli. 

10. Pokud zrovna není po ruce záložka, nemám problém si knížku založit čímkoliv, co je zrovna po ruce. Běžně zakládám telefonem (který ale pochopitelně za deset minut nemůžu najít, a když jej vítězoslavně vytáhnu z knihy, ztratím založenou část), kouskem papíru, jízdenkou, propiskou, ovladačem, nebo třeba kousek toaletního papíru (což je pak docela trapné, když na to zapomenu, a knihu vytáhnu někde na veřejnosti).

11. Tak jako většina knihomolů i já jsem seriálový maniak. Mezi mé stálice patří Supernatural, American Horror Story, The Big Bang Theory, a tak dále, a tak dále.

12. Už na gymnáziu jsem se učila německy, s němčinou jsem pokračovala i na vysoké škole, a s německými prameny pracuji i na své bakalářské práci. Přesto tento jazyk nemám ráda. A mám pocit, že to je vzájemné.

13. Mým nejoblíbenějším historickým obdobím je 19. století.

14. I ve vinárně piji zásadně pivo. Jsem barbar, já vím.

15.  A víte, jak poznáte opravdového barbara? Nepiji ani kávu. (Wau, že?)

16. Největší hrůzu mi nahání škvoři a ryběnky. Jo, ryběnky. Taková malá, černá stvoření, které nic nedělají, jen na vás v noci vyběhnou z koupelny.17. Nikdy jsem se příliš nemalovala, nicméně v posledních měsících jsem propadla kouzlu výrazných rtěnek a dnes už bez nějaké na rtech v podstatě nevyjdu z domu.

18. Knížky si kupuji jen zřídka kdy. Abych si nějakou knížku koupila, musí mě zaujmout na první pohled, musím ji doopravdy moc a moc chtít, a nebo ji musím dostat k narozeninám/Vánocům. Častěji si knížky půjčuji v knihovně. Ale ani to mi nebrání v tom, abych neměla velkou knihovnu přes půl pokoje, kterou mám narvanou k prasknutí.

19. Od dětství nosím brýle, mám i docela vysoké dioptrie. Párkrát jsem zkoušela i čočky, ale nikdy mi nesedly. Vždy mě oči svědily, pálily, slzely a prostě to nebylo příjemné.

20. A když jsme u těch očích - mám snížený barvocit. Ne, nejsem barvoslepá, ale mám problém rozeznat barevné různé barevné odstíny, hlavně pak u červené a zelené. Protože tato dispozice je geneticky daná, často pak v rodině zažívám komické situace, kdy se hádáme o barvu, jakou daný předmět má. (A samozřejmě - každý má svoji pravdu, a každá pravda je ta správná pravda!)

21. Snadno se rozčílím, ale nejsem na to hrdá. Jsem taková malá, časovaná bomba, která když vybouchne, tak to jde slyšet hodně daleko.

22. Jestli něco nestrčím do pusy, tak je to cibule. Ať už v syrovém stavu, nebo vařená. Prostě ne.

23. Ráda si hraji ze svými vlasy. Jednoho dne jsem se ostříhala na krátko, vystřídala jsem různé barevné kreace, ale i různé střihy a účesy. V poslední době jsem se ale už asi vyřádila dostatečně, a nechávám si znovu narůst delší vlasy.

24. Strašně ráda chodím do divadla. Nejen proto, že se můžu (bezdůvodně) pěkně načančat, ale i díky samotnému divadlu. Snažím se chodit pravidelně, ale bohužel mi to v poslední době nevychází tak pěkně. Nemám oblíbený žánr - stejně se mi líbí dobrá opera, jako dobrá činohra. Jediné divadelní představení, které jsem ale nikdy neviděla do konce, byl Višňový kraj, kdy jsem v půlce odešla.

25. Mám o patnáct let mladší sestru.


0 komentářů:

Okomentovat

 
Charrlie loves books Blog Design by Ipietoon